O kavárně

Kavárna s pražírnou Café Mimosa byla nově vybudovaná přestavbou nekomerčního objektu v centru Varnsdorfu v ulici Krkonošská. Zvolili jsme úpravy v moderním stylu tak, abyste se zde mohli cítit pohodlně a komfortně, přestože provozovna není příliš velká. Vždy jsme měli raději osobní přístup ke klientovi v útulném prostředí s důrazem na kvalitu služeb. Našim konceptem je upřednostňovat české a lokální výrobky a služby, neboť jsme toho názoru, že se v tomto směru nemáme za co stydět a poctivé s láskou dělané čerstvé věci prostě žádné konzervanty ani vakuum nenahradí. V naší kavárně se chceme lišit od ostatních tím, že u nás dostanete spoustu věcí, které jinde nenajdete. Originální výrobky prvotřídní kvality počínaje vlastní praženou kávou.

A co tedy nabízíme?

Zaměřujeme se hlavně na kávu, proto máme standardně na mlýncích dva druhy kávy pro espresso, jeden pro alternativní způsoby přípravy. U nás se vždy dozvíte datum pražení kávy, kterou máte v šálku a vždy garantujeme její čerstvost. A nesmí chybět ani káva zelená, velmi populární pro obsah antioxidantů a podporující hubnutí.


Naše káva

Můžete si vychutnat jak různé variace káv na bázi espressa, tak spoustu alternativních a národních specialit tak jak se podávat mají, nikoli tak, jak se většinou podávají. Například opravdovou Vídeňskou, Irskou a Alžírskou kávu. U alternativních metod jako je French Press, Vacuum pot, aero press, dripper či mokka konvička máte možnost vyzkoušet, jak přesně by mohla chutnat a vonět vaše káva doma, pokud si ji od nás přinesete a připravíte ve zvoleném přístroji. Rádi vám poradíme s výběrem kávy i metody přípravy v závislosti na tom, jak chcete, aby chutnala, a kolik času na to máte. Většina z metod, ačkoli zní krkolomně a složitě, je velmi rychlá a jednoduchá.


Ostatní produkty

Čaje, které vám servírujeme, jsou buď bylinné či ovocné od výrobců z našeho okresu (tedy nečaje) nebo pravé čaje velmi kvalitních listových tříd za férové ceny. Čaje jsou buď jednonálevové nebo vícenálevové, porcované u nás nehledejte.

Čokoláda musí být pravá, nepoužíváme žádná kypřidla ani aromata, po kterých jsou práškové ‚‚čokolády“ krásně husté, prostě čokoláda.

Zákusky vozíme z nedaleké pekárny, kde mají i šikovné cukráře. Chybět nesmí ani Originál český medovník.

Vybrali jsme pro vás zmrzlinu nedalekého výrobce, který vyrábí více než 300 druhů příchutí, které budete mít možnost postupně ochutnat.

Baví nás rovněž barmanství a mixologie nápojů, a tak na našem baru můžete dostat řadu klasických i trendových koktejlů a míchaných nápojů.

Drtivá většina nealkoholických nápojů u nás je českého původu, vínečko z Moravy a České pivečko.